Łóżko i jego wyposażenie

Tapicerowane łóżko Elea z wyposażeniem

Coraz częściej słyszy się o zdrowym śnie i oczywiście słusznie. Nie da się ukryć, że na zdrowy sen wpływa jednak nie tylko jego odpowiednia długość, ale także i jakość. Dlatego też na noc warto otwierać okna czy wyłączać telewizory i komputery minimum na godzinę przed snem. Nie tylko to jednak świadczy o jakości. Z pewnością bardzo ważne jest samo łóżko i całe jego wyposażenie.

Łóżko

Łóżko jest bez wątpienia najważniejszym lub przynajmniej jednym z najważniejszych mebli w całym domu. Tym samym powinno nie tylko dobrze wpisywać się w stylistykę całej sypialni, ale być także dobrze wykonane. Jeśli weźmiemy pod uwagę szerokość, to tu rozbieżności są spore. Wiele zależy oczywiście od tego, czy ma to być łóżko dla jednej osoby, czy może pary. Obecnie najczęściej spotyka się łóżka o szerokości 90, 140, 160 i 180 centymetrów. Ważną kwestią w tym wypadku jest wielkość naszej sypialni. Jeśli dysponujemy niewielką powierzchnią warto jako kryterium przyjąć, aby posiadało pojemnik na pościel. Najlepsze łóżka posiadają pneumatycznie podnoszone pojemniki.

Czy łóżko ma wpływ na jakość snu?

Z zasady: NIE. Powinniśmy się kierować względami estetycznymi, z zasady ma się ono nam podobać, lub dla bardziej wymagających – być dobrane do stylistyki samej sypialni. Są jednak wyjątki:

  • Kupujemy łóżko kontynetalne, które ma już wbudowany w sobie materac – najlepiej wtedy jest go przetestować przed zakupem, bo wymiana materaca nie wchodzi w grę.
  • Kupujemy łóżko ze zintegrowanymi szafkami nocnymi. Mają być one funkcjonalne, łatwo dostępne, ciche.

Materac

Nie zapominajmy także o materacu, który również odgrywa tutaj ważną rolę. Nie ma materaca, który sprawdzi się w każdej sypialni. Jego wybór uzależniony powinien być przede wszystkim od wagi osoby, która będzie na nim spała. Im jest ona cięższa tym i materac powinien być twardszy, aby zapewnić śpiącej osobie dobre podparcie pod kręgosłup. Ciekawą ofertę ma sklep internetowy I love materace, z szeroką gamą produktów do sypialni, a jeśli ktoś jest ze Śląska może przetestować wiele materacy na własnej skórze w Częstochowie.

Poduszka

Na koniec wspomnijmy jeszcze o poduszce. W sklepie znajdziemy dziś wiele różnego rodzaju poduszek od klasycznych po specjalistyczne poduszki ortopedyczne. Pamiętajmy tutaj, że ich głównym zadaniem jest odpowiednie podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa. Wówczas o komfortowy wypoczynek możemy być spokojni.

Zapisz

About

View all posts by

2 thoughts on “Łóżko i jego wyposażenie

    1. A przyjrzałaś się bliżej poduszkom, na którym śpisz. Osobiście nie dorobiłam się sypialni i łóżka, śpię na narożniku „przeznaczonym do spania codziennego”, a to zmiana poduszek na wysokoelastyczne sprawiła, że rano budzę się w dużo lepszym nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *