Narożnik w salonie

Narożnik w salonie

Coraz częściej w swoich mieszkaniach sofy lub zestawy wypoczynkowe zastępujemy narożnikami, co z pewnością dalej będzie miało miejsce. Nie każdy jest jednak do takiego rozwiązania przekonany, a jeżeli już się na narożnik decyduje, nie wie, na jaki mebel postawić. Jeżeli także i ty jesteś w tej kwestii niezdecydowany, mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże ci się ostatecznie zdecydować, gdyż narożnik może być praktycznym i funkcjonalnym meblem, który ożywi twój salon.

Jaki narożnik do salonu?

Przed wyborem narożnika do salonu, przede wszystkim zastanowić się powinniśmy nad jego funkcjonalnością. Bardzo ważne jest tutaj to, czy będzie on spełniać funkcje wypoczynkowe, czy też sypialniane. I tak, jeśli kanapa ma być także naszym łóżkiem, powinniśmy wybrać duży narożnik rozkładany z miejscem na pościel. Warto tutaj wspomnieć, że nowoczesne narożniki oferują naprawdę ciekawe funkcje – mogą być, np. biblioteką (zobacz narożnik z biblioteką Comfort z oferty Vieri Divani)

Pozostaje jeszcze kwestia jego ustawienia. W mniejszych salonach nie możemy pozwolić sobie na duże narożniki. Powinny one być mniejsze i pozbawione szerokich boków. Ponadto powinniśmy je ustawiać przy ścianach, aby do maksimum ograniczyć zajęte przez niego miejsce. Na inne rozmieszczenia kanapy pozwolić możemy sobie w dużych salonach. Tutaj może on zostać ustawiony w centralnej jego części, aczkolwiek tylko wtedy, kiedy z każdej strony będzie obity materiałem.

Zwróć uwagę na kolor

Jak już wspomnieliśmy wcześniej narożnik może w wielkim stopniu wpłynąć na aranżację naszego salonu. Niemniej jednak zmiany mogą te być tak pozytywne, jak i negatywne. Dzieje się tak przede wszystkim wtedy, kiedy wybierzemy nieodpowiedni kolor naszej kanapy. Warto pamiętać, aby narożnik kolorem był dopasowany do mebli i innych elementów salonu takich jak podłogi czy ściany (dostepna gama kolorów jest naprawdę szeroka, choć aktualne trendy stawiają głównie na czerń, biel i odcienie szarości – źródło)

Na jaki w związku z tym kolor należy się zdecydować? Oczywiście to kwestia gustu i jak już wspomnieliśmy wyposażenia salonu. Niemniej jednak, jeśli w kwestii aranżacji nie czujemy się wystarczająco pewnie, warto postawić na narożniki w stonowanym kolorze, aniżeli te, które mogą budzić kontrowersje. Na pewno sprawdzi się tutaj kolor szary, który wkomponuje się w niemal każde wnętrze.

About

View all posts by

3 thoughts on “Narożnik w salonie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *