Jak dbać o meble skórzane?

Jak dbać o meble skórzane?

Mimo iż w dzisiejszych czasach producenci mebli tapicerowanych tworzą wypoczynki z coraz to nowych i lepszych materiałów, to w dalszym ciągu materiałem najbardziej luksusowym jest skóra naturalna. Jest to materiał bardzo trwały, ale należy podkreślić, że i on ma swoje granice wytrzymałości. Dlatego, jeśli chcemy, aby meble skórzane służyły nam przez długie lata, musimy o nie dbać i je odpowiednio konserwować oaz pielęgnować. Jak się do takich prac zabrać?

Skóra to materiał naturalny

Przede wszystkim powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że skóra to materiał naturalny i o pielęgnację mebli skórzanych powinniśmy dbać tak samo, jak o pielęgnację skóry rąk czy twarzy. Największym wrogiem mebli skórzanych jest suche powietrze, które powoduje, że skóra staje się krucha i pęka. Najczęściej ma to miejsce w pomieszczeniach, gdzie wilgotność powietrza jest mniejsza niż 50%. Na to jednak nie zawsze mamy wpływ, a więc zadbać o odpowiednią wilgotność mebli skórzanych możemy poprzez użycie właściwych środków.

Środki do pielęgnacji

Obecnie na rynku nie brakuje środków do pielęgnacji mebli skórzanych, ale oczywiście nie każdy tego typu preparat jest godny polecenia. Najważniejsze w tym miejscu jest to, aby stawiać na środki znanych producentów, które, mimo iż są droższe, to zapewniają nam gwarancję tego, że skóra w meblach po ich zastosowaniu nie ucierpi.

Co dwa lub cztery miesiące

Wiemy już, że meble skórzane należy regularnie konserwować i pielęgnować. Nie wiemy jednak co jaki czas należy dokonywać takich praktyk. Wiele zależy tutaj od tego, jak często meble te są przez nas użytkowane. Jeśli jest to intensywne użytkowanie, meble powinny być pielęgnowane co dwa miesiące. Na dwukrotnie dłuższy okres pielęgnacji możemy sobie pozwolić przy mniejszej częstotliwościowi użytkowania. W takim wypadku okres czterech miesięcy będzie jak najbardziej wystarczający.

About

View all posts by

One thought on “Jak dbać o meble skórzane?

  1. Czyszczenie skóry nie jest takie trudne. Jednak niezbędne jest korzystanie ze sprawdzonych środków. Inne nie dają żadnej gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *