Dodatki do kanapy

Dodatki do kanapy

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie własnego salonu bez kanapy, która jest podstawą w każdym tego typu pomieszczeniu. Jednak styl i charakter salonu tworzą nie tylko meble, ale także i dodatki, które do nich dobierzemy. W tym wpisie zajmiemy się dodatkami do kanap. Jakie dodatki do kanapy powinny znaleźć się w związku z tym w naszym salonie?

Salon w stylu nowoczesnym

Salony przede wszystkim możemy podzielić na te urządzone w stylu nowoczesnym, jak i te, które nawiązują do tradycji i klasyki. Jeśli chodzi o te pierwsze, to zazwyczaj mamy w nich kanapy o prostych kształtach bez zaokrągleń i zbędnych dodatków. Często są one w bardzo intensywnych i kontrowersyjnych barwach jak czerwień czy żółć. Przy takich kanapach na pewno sprawdzą się nowoczesne meble, które powinniśmy kupować nie w zestawach, ale pojedynczo. Wszelkie meblościanki wraz z szafą raczej na pewno się tutaj nie sprawdzą. Znacznie lepiej postawić jest na poszczególne bryły takie jak komoda czy szafka RTV. Dodatkowo cennym dodatkiem będzie tu nowoczesny stolik. Może on być z kolekcji mebli, które znajdują się w salonie lub być zupełnie inny. Doskonale sprawdzić się przy nowoczesnych sofach powinien stolik ze szkła.

Klasyka to drewno

Salony urządzone w stylu klasycznym bardzo często są wyposażone w sofy, które są z dodatkiem drewna. Oczywiście w takiej sytuacji także i meble drewniane z nutką tradycji i konserwatyzmu będą jak najbardziej wskazane. Tak jak i w innych salonach, tak i tutaj zamiast zestawów modułowych postaw na pojedyncze bryły. Najlepiej, jeżeli będą to meble z litego drewna, choć te są nadzwyczaj drogie. Jeśli nie stać cię na meble z litego drewna zastąp je tymi z płyty, które przynajmniej upodabniają je do drewna.

About

View all posts by

2 thoughts on “Dodatki do kanapy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *