Czego unikać przy urządzaniu sypialni

bed-1834916_960_720

Może się wydawać, że urządzenie sypialni jest bardzo proste. Ot wystarczy wybrać kolory ścian, zakupić łóżko i gotowe. Tymczasem pokój, w którym śpimy zasługuje na o wiele więcej naszej uwagi. Inaczej możemy popełnić jeden z kardynalnych błędów, które będą się na nas mściły do następnego remontu czy wymiany mebli. Czego kategorycznie unikać przy urządzaniu sypialni? Oto kilka największych pułapek jakie na nas czyhają.

Za duże łóżko, za mało miejsca

Niby rzecz oczywista – łóżko czy meble wypoczynkowe powinno być dopasowane do metrażu sypialni. A jednak wiele osób decyduje się na wstawienie dużego łóżka w niewielką sypialnie. Wydać się może, że jest to dobra decyzja. Ograniczając możliwości poruszania się po sypialni zapewniamy sobie wygodne, szerokie łóżko. Jednak warto pamiętać, że nie musimy rezygnować z wolnej przestrzeni. Współczesne meble, np. sofa z funkcją spania, są równie wygodne, a pozwalają na swobodne poruszanie się po pokoju.

Zbyt wiele mebli

Chęć wstawienia do sypialni wszystkich mebli, które nie mają miejsca w pozostałych pokojach to prosta droga do utraty funkcjonalnej sypialni. Pamiętajmy, że sercem sypialni zawsze jest łóżko. Oczywiście możemy sobie pozwolić na kilka mebli, np. szafę czy toaletki. Unikajmy jednak przesady.

Ostre oświetlenie

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że sypialnia jest miejscem do relaksu i odpoczynku. A ten wymaga odpowiedniego oświetlenia. W sypialni warto zrezygnować z jednego, głównego źródła światła, na rzecz kilku rozproszonych rodzajów oświetlenia. Aby ułatwić sobie życie, warto przemyślanie rozmieścić włączniki poszczególnych świateł.

About

View all posts by

2 thoughts on “Czego unikać przy urządzaniu sypialni

  1. Jako projektant wnętrz wiem, że o włącznikach światła przy łóżku zapomina prawie każdy. A potem trzeba wstawać, by zgasić światło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *